Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wyszukiwarka

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku
ul. Wyspiańskiego 2, 57-300 Kłodzko

tel. sekretariat 74 867 36 31
tel. dyrektor 74 867 81 86

e-mail: szkola54@wp.pl


Punkt konsultacyjny
tel. 74 867 36 31

Wielkanoc w szkole

W dniu 10.04.2014 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Kłodzku odbyła się uroczystość związana z obchodami Świąt Wielkanocnych. Na tę okazję uczniowie wraz z opiekunami przygotowali bogaty program artystyczny. W barwnej inscenizacji o wiośnie, pt.: „Wiosna radosna” wystąpiły żabki, motylki, biedronki, skowronki i bociany, w które wcieliły się uczniowie z klas: pani H. Łytki, pani D. Ziółkowskiej i pani U. Niżyńskiej. Były to pierwsze popisy tych wspaniałych aktorów na wielkiej scenie. Przedstawienie było autorskim dziełem pań: H. Łytki, K. Janiec i J. Frej. Dekoracje stworzyła i wykonała razem z uczniami pani M. Winnicka. Przedstawienie wzbudziło wielki aplauz gości, rodziców, uczniów i nauczycieli. To wspaniałe przedstawienie sprawiło, że wiosna na stałe zagościła wokół nas.
Z kolei koło taneczne prowadzone przez panią M. Litwin odegrało humorystyczną, a zarazem pouczającą historię, pt.: „Królewna Gburka”.
Pełni wrażeń artystycznych uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście zasiedli przy wspólnym stole wielkanocnym. Serdeczne życzenia i tradycyjne potrawy to nieodłączny element świątecznych spotkań szkolnych. O stronę kulinarną uroczystości jak zawsze zadbały panie A. Michalak oraz J. Suszko. W tym uroczystym dniu swą obecnością szkołę zaszczycili: pani Ewa Zielińska oraz pan Przemysław Leś – Inspektorzy Wydziału Oświaty w Starostwie, pani Anna Walawgo – Kierownik Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kłodzku oraz delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły w Nowym Mieście w Czechach.