Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wyszukiwarka

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku
ul. Wyspiańskiego 2, 57-300 Kłodzko

tel. sekretariat 74 867 36 31
tel. dyrektor 74 867 81 86

e-mail: szkola54@wp.pl


Punkt konsultacyjny
tel. 74 867 36 31

Warsztaty ogrodnicze 2016

W dniu 3 czerwca 2016r. uczniowie klasy PP i uczniowie z koła ogrodniczego uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ogrodnictwie w Żelaźnie.
Najpierw wszyscy uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po ogrodzie i licznych tunelach cieplarnianych, gdzie mieli okazję zapoznać się z różnorodną roślinnością.
Następnie wszyscy uczniowie mieli możliwość zobaczenia, na czym polega praca w ogrodnictwie, przyglądając się działaniom tamtejszych pań pracujących przy sadzeniu ozdobnych traw. Chętni uczniowie, a należeli do nich wszyscy, mogli sami spróbować tej w cale niełatwej pracy. Przesadzali rośliny, nawozili je i podlewali.
W międzyczasie mogli pracownikom ogrodnictwa zadawać nurtujące je pytania, które dotyczą pracy w ogrodzi. Wszystkie odpowiedzi były dla uczniów bardzo wyczerpujące i zadowalające, no....może poza jedną..., że jedynym skutecznym sposobem na chwasty wśród roślin ozdobnych jest...plewienie ;-(. A już mieli wszyscy nadzieję, że poznają cudowną tajemnicę, jak bez wielkiego wysiłku pozbyć się „intruzów” z naszego szkolnego ogródka.
Na koniec każdy mógł wybrać sobie roślinkę do domowego ogrodu. Wiele krzewów i kwiatów nasi uczniowie otrzymali od ogrodników w prezencie.
Do dziś upiększają one nasz szkolny ogródek.