Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wyszukiwarka

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku
ul. Wyspiańskiego 2, 57-300 Kłodzko

tel. sekretariat 74 867 36 31
tel. dyrektor 74 867 81 86

e-mail: szkola54@wp.pl


Punkt konsultacyjny
tel. 74 867 36 31

Spotkania Radością Malowane

27 listopada 2015r. odbył się III Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Spotkania Radością Malowane”. Polanicki Teatr Zdrojowy gościł 200 osób niepełnosprawnych intelektualnie. Swoje dokonania artystyczne przedstawili: uczniowie szkół z Polanicy- Zdroju. Długopola-Zdroju, Ludwikowic i Kłodzka, a także uczestnicy Domów Pomocy Społecznej w Podzamku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielisławiu i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kłodzku. W tym roku gościliśmy dwie grupy z Czech – z Nachodu i Nowego Miasta nad Metuii. Atmosfera jak co roku była gorąca… Były wspólne śpiewy i tańce, uczestnicy brali udział w warsztatach artystycznych. Dobra energia, optymizm i przyświecała artystom i widzom.
Tegoroczny Festiwal patronatem objęli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Kurator Oświaty, Fundacja Anny Dymnej, Starosta Powiatu Kłodzkiego i Burmistrz Polanicy- Zdroju. Organizatorem byli : Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku i Teatr Zdrojowy „Źródła Kultury” w Polanicy – Zdroju.
Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Weronika Leśniewska, Angelika Huk, Angelika Bogut, Andrzej Huk, Michał Buriański i Kamil Wcisło i zajęło I miejsce za najlepszy układ choreograficzny. W nagrodę uczniowie otrzymali dyplom, podwójną płytę CD z hitami muzyki disco, całą serię filmów „Piraci z Karaibów” na DVD, 2 piłki: do koszykówki i do siatkówki, komplet do gry w badmintona oraz podwójny zestaw do gry w tenisa stołowego.
Uczniowie obdarowali swoimi nagrodami rzeczowymi bibliotekę i świetlicę szkolną, by również ich koledzy i koleżanki mogli się nimi nacieszyć.
Za ich ogromne zaangażowanie, które uwieńczone zostało sukcesem oraz za godną pochwały hojność opiekunka grupy tanecznej postanowiła nagrodzić wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w festiwalu, wycieczką do Niemiec.