Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wyszukiwarka

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku
ul. Wyspiańskiego 2, 57-300 Kłodzko

tel. sekretariat 74 867 36 31
tel. dyrektor 74 867 81 86

e-mail: szkola54@wp.pl


Punkt konsultacyjny
tel. 74 867 36 31

Osiągnięcia

Sukces plastyczny naszej uczennicy

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Jagoda Mirga zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym „Moja romska tożsamość” zorganizowanym przez Wojewodę Dolnośląskiego. Jagoda nagrodę odebrała w naszej szkole z rąk pani dyrektor Marleny Runiewicz - Wac. Przypominamy, że jest to już drugi, taki sukces naszej uczennicy. Jagoda, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


jagoda1Sukces w konkursie Polskiego Radia "Choinki Jedynki"

Tomasz Magoń otrzymał wyróżnienie w konkursie „Choinki Jedynki”. Temat przewodni pracy: Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia. Tomek wykonał swoją pracę techniką wydzieranki.
Serdecznie gratulujemy!


tom2   tom3Sukces w konkursie "Obrazki z Sienkiewicza"

Wśród wielu prac nadesłanych na konkurs „Obrazki z Sienkiewicza”, komisja konkursowa wybrała prace dwóch uczniów z naszej szkoły. Praca Martyny Trupkiewicz została nagrodzona na etapie wojewódzkim, natomiast Tomasz Magoń ze swoją pracą przeszedł do kolejnego etapu w Warszawie.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


sien2        sien1

                    Praca Martyny TrupkiewiczFestiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Spotkania Radością Malowane"

27 listopada 2015r. odbył się III Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Spotkania Radością Malowane”. Polanicki Teatr Zdrojowy gościł 200 osób niepełnosprawnych intelektualnie. Swoje dokonania artystyczne przedstawili: uczniowie szkół z Polanicy- Zdroju. Długopola-Zdroju, Ludwikowic i Kłodzka, a także uczestnicy Domów Pomocy Społecznej w Podzamku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielisławiu i Środowiskowego Domu Samopomocy w Kłodzku. W tym roku gościliśmy dwie grupy z Czech – z Nachodu i Nowego Miasta nad Metuii. Atmosfera jak co roku była gorąca… Były wspólne śpiewy i tańce, uczestnicy brali udział w warsztatach artystycznych. Dobra energia, optymizm i przyświecała artystom i widzom.


festi9    festi7

Tegoroczny Festiwal patronatem objęli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Kurator Oświaty, Fundacja Anny Dymnej, Starosta Powiatu Kłodzkiego i Burmistrz Polanicy- Zdroju. Organizatorem byli : Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku i Teatr Zdrojowy „Źródła Kultury” w Polanicy – Zdroju.


festi10    festi12

Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Weronika Leśniewska, Angelika Huk, Angelika Bogut, Andrzej Huk, Michał Buriański i Kamil Wcisło i zajęło I miejsce za najlepszy układ choreograficzny. W nagrodę uczniowie otrzymali dyplom, podwójną płytę CD z hitami muzyki disco, całą serię filmów „Piraci z Karaibów” na DVD, 2 piłki: do koszykówki i do siatkówki, komplet do gry w badmintona oraz podwójny zestaw do gry w tenisa stołowego.


festi1

Uczniowie obdarowali swoimi nagrodami rzeczowymi bibliotekę i świetlicę szkolną, by również ich koledzy i koleżanki mogli się nimi nacieszyć.
Za ich ogromne zaangażowanie, które uwieńczone zostało sukcesem oraz za godną pochwały hojność opiekunka grupy tanecznej postanowiła nagrodzić wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w festiwalu, wycieczką do Niemiec.


festi13Konkurs recytatorski "Śladami Papuszy"

Dnia 27 listopada 2015 r. pięcioro uczniów szkoły brało udział w konkursie recytatorskim "Śladami Papuszy".
Ricardo Górniak zajął I miejsce w kategorii uczniów z klas IV-VI, a Juliano Górniak zdobył III miejsce wśród uczniów gimnazjum. Gratulujemy!


papusza1

papusza2Sukces naszych sportowców

Dnia 12 maja w Szkole Integracyjnej w Szalejowie Górnym odbyła się „Olimpiada Integracyjna”. Nasi uczniowie trenowali pod czujnym okiem pana Jakuba Bijaty i przygotowywali się do konkurencji sportowych: slalom, sztafety, rzutów do celu, kopnięć do bramki i innych. Dobra forma naszych sportowców i doping pomogły zawodnikom zdobyć brązowy medal i wywalczyć zasłużone 3 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!


sport1   sport3Konkurs recytatorski poezji niemieckiej

W ramach XVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w dniu 10.10.2014r. odbył się w Muzeum Ziemi Kłodzkiej "Konkurs recytatorski poezji niemieckiej", w którym uczestniczył nasz uczeń klasy 1 gimnazjum, Kamil Wcisło.
Wszyscy kandydaci mieli możliwość recytowania do wyboru: w języku niemieckim lub polskim. Nasz uczestnik dokonał ambitnego wyboru i zdecydował się na wiersz w języku niemieckim pt.: „Unglücksfall”, autorstwa Alfreda Henschke.
Konkurencja była dość duża, gdyż uczestnikami była liczna grupa uczniów szkół gimnazjalnych i ogólnokształcących całego województwa, a miejsca przyznawane były bez uwzględniania kategorii wiekowej (tzn. że uczniowie klas pierwszych gimnazjum traktowani byli na równi z uczniami klas maturalnych). Mimo to nasz uczeń wykazał się doskonałą znajomością tekstu, wymową fonetyczną i jego interpretacją.
Otrzymał jedynie dyplom uczestnictwa, lecz nawet dwóch opiekunów innych szkół podzieliło się z nami swoją opinią, iż wg nich Kamil zasłużył przynajmniej na wyróżnienie. My również jesteśmy pewni tego, że możemy być dumni z Kamila. 


kon1

wręczenie dyplomu przez prezesa Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego DFK (Deutscher Freundschaftskreis) w Kłodzku, Horsta UlbrichaI miejsce na Festiwalu w Nachodzie

W dniu 16.04.2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku już po raz trzeci uczestniczyli w Muzyczno – Teatralnym Festiwalu (Hudebne – Divadelniho Festivalu) w Nachodzie. Tym razem uczniowie przygotowani przez p. M. Litwin zaprezentowali radosną, żywiołową choreografię z kołami hula – hop. Dyplom za zajęcie I miejsca w kategorii taniec oraz ogromna torba z nagrodami to trofeum, które dumni uczniowie przywieźli do Kłodzka.


dyp1


III miejsce w Integracyjnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Ścinawce Dolnej

12 lutego 2014 roku w Ścinawce Dolnej odbył się Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej, który miał na celu zachęcić uczestników do wyrażania swoich uczuć, emocji, marzeń i twórczych uzdolnień w formie przedstawienia teatralnego, pokazu tanecznego, występu wokalnego, występu recytatorskiego bądź pracy plastycznej. Nasza szkoła wystąpiła z przedstawieniem teatralnym pt.: „Rzepka” i w kategorii „Przedstawienia teatralne” zajęła III miejsce. Szczególne wyróżnienie za grę aktorską i charakteryzację (rola babci) zdobyła Weronika Leśniewska. Młodym aktorom serdecznie gratulujemy!

kon6

kon1


Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci Niepełnosprawnych

W dniu 29 listopada 2013 r. w polanickim Teatrze Zdrojowym odbył się I Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci Niepełnosprawnych zatytułowany SPOTKANIA RADOŚCIĄ MALOWANE. Festiwal zorganizowany został w wyniku współpracy Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Miasta Polanica Zdrój, Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku oraz Teatru Zdrojowego – Centrum Kultury i Promocji w Polanicy Zdr. Patronat Honorowy nad uroczystością objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

festi2
 
Wszyscy uczestnicy zachwycili jury wysokim poziomem prezentacji, ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. I choć trema stanowi nieodzowną część publicznych występów, to jednak na scenie nie zabrakło radości i spontaniczności. Młodzi artyści dali się poznać, jako rewelacyjni tancerze, śpiewacy, aktorzy. Jury uhonorował nagrodami każdą z występujących grup. Nagrodę Grand Prix otrzymała Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna w Ludwikowicach. Całość imprezy z werwą i śpiewająco poprowadził duet Mariusza Mordarskiego. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy, goście i opiekunowie ugoszczeni zostali obiadem w kawiarni „Zdrojowa” w Polanicy Zdr.

festi5


Sukces naszych uczniów w Nachodzie

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły otrzymali zaproszenie do wzięcia udziału w Festiwalu Teatralnym organizowanym przez Szkołę im. Josefa Zemana w Nachodzie (Czechy).
Tym razem ekipa w składzie: Natalia Kizło, Patryk Haremza, Dawid Wesołowski, Adrian Bicki, Michał Buriański, Kamil Wcisło wystąpiła 24 maja 2013r. w Teatrze Miejskim im Dra Josefa Čížka z przedstawieniem „Sąsiedzi”.
Scenariusz stworzony był w oparciu o czeski serial animowany dla dzieci „Pat i Mat” (znany polskim widzom pod tytułem „Sąsiedzi”) i zawierał wiele humorystycznych sytuacji. Nie zabrakło również wątków poważnych, wartych przemyślenia, a mianowicie - jak ważną rolę pełni integracja ludzi niepełnosprawnych ze społeczeństwem.
Praca naszych artystów pod kierunkiem pani Magdaleny Litwin i pani Moniki Szwed została uwieńczona sukcesem. Uczniowie wraz z dyplomem za zajęcie I miejsca i nagrodami wrócili usatysfakcjonowani do szkoły, gdzie zostali ciepło przyjęci przez pozostałą społeczność uczniowską i pracowników szkoły.
Monika Szwed

festiwal_1

festiwal_2


Międzynarodowy sukces uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku

18 maja 2012 r. w Nachodzie odbywała się trzecia edycja Muzyczno - Teatralnego Festiwalu, na który organizatorzy zaprosili m.in. uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku. Na tę okazję młodzi artyści wraz z opiekunami – Moniką Koziną i Magdaleną Litwin przygotowali w formie teatru cieni przedstawienie zatytułowane „Tacy sami”. Na scenie teatru J. Cizka oprócz Kłodzczan pojawiło się wiele grup szkolnych – m.in. z Nachodu, Nowego Miasta, Broumova, Trutnova i in. Nie zabrakło również przedstawicieli z Kudowy Zdroju. Każda z prezentujących się grup uhonorowana została dyplomem i upominkami. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku zdobywając pierwsze miejsce, a co za tym idzie główną nagrodę prezydenta Festiwalu pana inż. Ivo Feistauer. Wyróżnieni Kłodzczanie zaprezentowali na scenie poruszającą historię trudnych relacji w społeczeństwie, w którym nie zawsze czujemy się tacy sami. Piękna oprawa muzyczna, gra świateł, wymowa gestu, głęboko poruszająca treść pokazana w prosty sposób - zrobiły swoje. Docenili to również widzowie, raz po raz nagradzając artystów brawami.
 
nachod02 nachod03
Teatr cieni w wykonaniu naszych uczniów 
 
nachod06 nachod08
Nasi aktorzy zostali nagrodzeni
gromkimi brawami!
Uroczyste odebranie nagród i dyplomów!