Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wyszukiwarka

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku
ul. Wyspiańskiego 2, 57-300 Kłodzko

tel. sekretariat 74 867 36 31
tel. dyrektor 74 867 81 86

e-mail: szkola54@wp.pl


Punkt konsultacyjny
tel. 74 867 36 31

Koła zainteresowań

Nasza szkoła oferuje uczniom:

KOŁO PLASTYCZNE
Koło plastyczne zaprasza uczniów klas szkoły podstawowej i gimnazjum do udziału w wyjątkowych zajęciach. Pracujemy 3 razy w tygodniu, wykorzystujemy bardzo różne techniki plastyczne oraz niesamowite materiały. Tworzymy piękne prace, kompozycje przestrzenne oraz dekorację szkoły. Uczestnicy koła plastycznego to prawdziwi artyści z wyjątkowym talentem i inwencją – zdobywamy nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych.  
Celem zajęć plastycznych w naszej szkole jest pogłębianie wrażliwości uczniów, rozwijanie ich zdolności plastycznych oraz ekspresji plastycznej dziecka. Zajęcia plastyczne są formą odreagowania napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię. Kształcą pamięć wzrokową i sprawność manualną.

KOŁO TANECZNE
Zajęcia taneczne organizowane są w naszej szkole od kilku lat i cieszą się stałym zainteresowaniem, a ich uczestnicy licznymi sukcesami. W zajęciach tanecznych biorą udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Program zajęć dostosowany jest do indywidualnych możliwości dzieci. Myślą przewodnią w rozwijaniu umiejętności tanecznych dzieci jest połączenie zabawy i tańca. Uczestnictwo w zajęciach to nie tylko rozrywka, ale również dobre samopoczucie, radość oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. Występy taneczne naszych uczniów uświetniają imprezy i uroczystości organizowane w naszej szkole. Każdy występ na scenie przynosi naszym uczniom radość i zadowolenie. 
Celem zajęć tanecznych w naszej szkole jest kształtowanie sprawności motorycznej oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej uczniów, kształtowanie poczucia rytmu, rozwijanie poczucia pewności siebie, poznawanie elementów tańca, dostarczanie radości z obcowania z muzyką.

W ramach zajęć tanecznych od roku 1995 działa zespół taneczny „SABAT”. Założycielem i opiekunem grupy jest instruktor tańca współczesnego pani Magdalena Litwin. Zespół regularnie bierze udział w imprezach szkolnych, a także masowych na terenie Kłodzka, jak również innych miejscowości Kotliny Kłodzkiej. Od roku 1999 Sabat uświetnia tradycyjne, doroczne koncerty z cyklu „Dzieci Dzieciom” organizowane przez miasto w ramach Dni Kłodzka. Grupa wielokrotnie brała udział w regionalnych i wojewódzkich przeglądach i konkursach zespołów artystycznych zdobywając liczne wyróżnienia, nagrody oraz miejsca na podium. W latach 2005-2008 zespół brał udział w wakacyjnych warsztatach Międzynarodowego Festiwalu Tańca – Lądeckie Lato Baletowe. W trakcie warsztatów młodzież uczestniczyła w profesjonalnych pokazach tańca, a także w lekcjach prowadzonych przez światowej sławy choreografów i tancerzy. Przez lata działalności grupa pozyskała bogatą garderobę kostiumów i rekwizytów do tańca, a także sprzęt muzyczny.

ZAJĘCIA SPORTOWE
W ramach dodatkowych zajęć sportowych w naszej szkole organizowane są grupowe zajęcia o charakterze klasowym lub międzyoddziałowym w następujących dyscyplinach sportowych:
  • badminton
  • piłka nożna (halowa)
  • unihokej
  • koszykówka
  • tenis stołowy
  • rekreacja – gry i zabawy ruchowe
Celem zajęć jest podniesienie poziomu sprawności fizycznej podopiecznych, propagowanie współdziałania sportowego i popularyzowania zasady fair-play, ale przede wszystkim rozpowszechnianie idei aktywnego wypoczynku jako sposobu spędzania wolnego czasu.

KOŁO INFORMATYCZNE
W naszej szkole na zajęciach komputerowych dzieci uczą się podstaw wykorzystywania technologii komputerowej do realizacji szkolnych, jak i pozaszkolnych zadań.
Umiejętności te są niezbędne dla każdego współczesnego człowieka w świecie wszechobecnej informatycznej technologii, wspomagającej nasze codzienne życie praktycznie we wszystkich dziedzinach.
Pamiętając, że każde dziecko jest inne. Rozwija się poznawczo, intelektualnie, emocjonalnie oraz społecznie we własnym tempie; zajęcia dostosowywane są do indywidualnych umiejętności oraz preferencji ucznia.