Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wyszukiwarka

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku
ul. Wyspiańskiego 2, 57-300 Kłodzko

tel. sekretariat 74 867 36 31
tel. dyrektor 74 867 81 86

e-mail: szkola54@wp.pl


Punkt konsultacyjny
tel. 74 867 36 31

Edukacja zdalna

Szanowni Państwo Rodzice uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku.

W związku z przedłużającym się okresem zawieszenia formalnej nauki w szkołach mamy obowiązek prowadzenia nauczania na odległość. Jest to o tyle utrudnione, że nie mamy odpowiednich narzędzi oraz materiałów, a zakaz kontaktów osobistych powoduje, iż nie możemy spotkać się z naszymi podopiecznymi, aby kontynuować naukę.
Zgodnie z zarządzeniem władz oświatowych, wykorzystując dostępne możliwości komunikacyjne, staramy się dostarczyć Państwu  materiały, niezbędne do nauczania na odległość. Prosimy Państwa o wsparcie naszych starań, współpracę oraz zachęcanie Waszych dzieci do samodzielnej pracy, tak aby po powrocie do Szkoły można było prowadzić kształcenie bez większych zakłóceń.
P. Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty zaleca w zdalnym kształceniu  dostosowywanie wymagań do możliwości uczniów, nieobciążanie ich zbyt dużą liczbą prac i zadań, polecanie takich zadań, które nie wymagają (lub wymagają jedynie częściowo) korzystania z zasobów Internetu. Chodzi o to, żeby uczeń nie musiał wiele godzin spędzać przy komputerze w poszukiwaniu informacji.
P. Kurator przypomina, że w zdalnym nauczaniu większość poleceń (prac, zadań)  uczestnicy wykonują w dogodnym dla siebie momencie, ustala się im jedynie końcowy termin wykonania polecenia. Zaleca także częste korzystanie, jeśli to możliwe, z podręczników jako podstawowego źródła wiedzy dla uczniów.
Osobiście polecam rozwijanie uzdolnień i zainteresowań Waszych dzieci, na które nie starcza nam czasu w podczas formalnych zajęć w Szkole, kiedy musimy realizować przeładowane programy nauczania.
W  celu umożliwienia kontaktów z  nauczycielami naszej Szkoły publikujemy poniżej adresy meilowe do nauczycieli naszej Szkoły. Zachęcam także do kontaktowania się z wychowawcami, p. Pedagog i p. Psycholog oraz ze mną osobiście. Wykorzystujmy kontakty na portalach społecznościowych, doradzajmy i rekomendujmy ciekawe materiały do nauki dla naszych uczniów.
Dziękując za dotychczasową współpracę, życzę Państwu i Państwa dzieciom zdrowia i wytrwałości w tych trudnych chwilach, wyrażając nadzieję, że wspólne dotrwamy do końca epidemii, wspierając się nawzajem.
Dyrektor
Zespołu Szkół
Specjalnych w Kłodzku