Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wyszukiwarka

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku
ul. Wyspiańskiego 2, 57-300 Kłodzko

tel. sekretariat 74 867 36 31
tel. dyrektor 74 867 81 86

e-mail: szkola54@wp.pl


Punkt konsultacyjny
tel. 74 867 36 31

Dzień Ziemniaka 2018

Dnia 6 października 2018r. (w sobotę) społeczność naszej szkoły udała się na szkolną działkę, by wspólnie obchodzić tzw. „Dzień Ziemniaka”.
Była to wspaniała okazja, by zapoznać się z pracami i sprzętem ogrodniczym oraz brać udział w różnego rodzaju zabawach i konkursach. Największym powodzeniem cieszyły się zawody polegające na wykopywaniu jak największej ilości ziemniaków na czas, skoki w workach, przeciąganie liny, robienie pieczątek z ziemniaka, poszukiwanie „zaginionego liska” i „tajemniczej rośliny”, która nosi imię naszego pana dyrektora- Adam.
Po konkurencjach nadszedł czas na ciepły posiłek prosto z grilla, po którym uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody za udział w „Dniu Ziemniaka”: słodycze, banany prosto z drzewa (bo na naszej działce nie ma rzeczy niemożliwych ;-) ) oraz zebrane wcześniej warzywa. Bez wątpienia hitem wśród nagród była przejażdżka na taczkach wokół łąki.
Przedsięwzięcie to można bez wątpienia uznać za udane, o czym świadczyły uśmiechnięte twarze wszystkich uczestników i ich deklaracja, żeby ten dzień na stałe zagościł w szkolnym kalendarium.
Ponadto była to doskonała okazja do zintegrowania się całej społeczności szkolnej: pracowników placówki, uczniów i ich rodziców.