Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wyszukiwarka

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku
ul. Wyspiańskiego 2, 57-300 Kłodzko

tel. sekretariat 74 867 36 31
tel. dyrektor 74 867 81 86

e-mail: szkola54@wp.pl


Punkt konsultacyjny
tel. 74 867 36 31

Dzień Matki Ziemi

W tym roku szkolnym Dzień Matki Ziemi postanowiliśmy uczcić również w sposób aktywny. Ruszyliśmy w teren przed budynek naszej szkoły, wszak Matka Ziemia otacza nas już za progiem naszych domów, szkół oraz innych przybytków. Wyruszyliśmy zatem tuż za próg, a wraz z nami ruszyły w ruch łopaty, motyki, haczki, wiadra oraz inne sprzęty.

dz2

dz1

Wspólnie zajęliśmy się wiosennymi porządkami. Na nasze szczęście nie opuszczało nas tego dnia wiosenne słońce, przez co czas spędzony w ogrodzie wydawał się dużo bardziej radosny. Mamy nadzieję, że zabiegi pielęgnacyjne jakimi obdarowaliśmy Matkę Ziemię spodobały się Jej w takim samym stopniu, jak nam spodobała się aura, którą Matka Ziemia podarowała nam tego dnia...

 dz5               dz3

Także w ramach obchodów Dnia Matki Ziemi, uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej pt. "PRZYJACIELE PRZYRODY". Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego i uświadomienie potrzeby jego ochrony. Uczestnicy konkurowali ze sobą w pięciu rundach o coraz większym stopniu trudności, a zwycięzcami zostali:
- Angelika Bogut (miejsce I),
- Szymon Słowiński (miejsce II),
- Anna Chudyk (miejsce III).
Serdecznie gratulujemy.

kdz