Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wyszukiwarka

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku
ul. Wyspiańskiego 2, 57-300 Kłodzko

tel. sekretariat 74 867 36 31
tel. dyrektor 74 867 81 86

e-mail: szkola54@wp.pl


Punkt konsultacyjny
tel. 74 867 36 31

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października 2015 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Kłodzku odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spektaklu wzięli udział uczniowie ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz klasy przysposabiającej do pracy. Dzieci zaprezentowały bogaty występ artystyczny, przygotowany pod kierunkiem pani mgr Katarzyny Hybsz oraz mgr Aliny Balickiej.
Młodzi aktorzy wcielili się w rolę sobowtórów nauczycieli. Bardzo profesjonalnie potrafili naśladować ich sposób poruszania się, gesty, mimikę oraz cechy charakteru, co spowodowało, że do perfekcji opanowali sposób bycia danego pedagoga. Podczas prób uczniowie zwracali uwagę na charakterystyczny wygląd, kolor włosów, ubiór oraz dodatki z którymi kojarzeni są ich wychowawcy. Pomagali stworzyć idealne odzwierciedlenie wyglądu nauczyciela, tak aby od razu był rozpoznany przez publiczność. Całość występu została opatrzona w odpowiednio dobrane piosenki, które były doskonałym uzupełnieniem postaci.
Widowisko przygotowane przez uczniów, nie było zwykłym przedstawieniem – ponieważ miało w sobie namiastkę interaktywności i również widownia brała w nim udział. Zadaniem widzów było odgadnięcie nauczyciela, którego w danym momencie parodiują dzieci. Uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem bez problemu i bezbłędnie odgadywali wszystkich zaprezentowanych nauczycieli .
Występowi towarzyszył głośny śmiech nie tylko uczniów ale również pedagogów, którzy rozpoznawali siebie w grze małych aktorów. Widowisko można uznać za bardzo udaną zabawę, gdyż uczniowie biorący udział w tejże komedii otrzymali gromkie brawa od publiczności.