Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wyszukiwarka

Kontakt

Zespół Szkół Specjalnych w Kłodzku
ul. Wyspiańskiego 2, 57-300 Kłodzko

tel. sekretariat 74 867 36 31
tel. dyrektor 74 867 81 86

e-mail: szkola54@wp.pl


Punkt konsultacyjny
tel. 74 867 36 31

Baza szkoły

Nasza szkoła dysponuje dobrą bazą dydaktyczną. Możemy zaoferować naszym podopiecznym:

PRZESTRONNE SALE LEKCYJNE
Uczniowie z niepełnosprawnością w stopniu lekkim mają do swojej dyspozycji przestronne klasy dostosowane do liczebności. Są one wyposażone w pomoce dydaktyczne w zależności od przeznaczenia klasy. Wychowawcy wraz z dziećmi dbają o to, by klasy były kolorowe i estetycznie udekorowane stosownie od okoliczności.
 
sale-lekcyjne-01 sale-lekcyjne-02
  
Dla uczniów niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim dodatkowo wyposażyliśmy pomieszczenia terapeutyczne w tak zwane place zabaw, sprzęt do integracji sensorycznej oraz pomoce służące do ćwiczeń. Panuje w nich miła i kameralna atmosfera z niezbędnym miejscem do odpoczynku po ciężkiej pracy! 
 
sale-lekcyjne-03 sale-lekcyjne-04

SZKOLNY MINI PLAC ZABAW
Dzięki uzyskanym z Unii Europejskiej środkom mogliśmy stworzyć w naszej szkole mini plac zabaw dla najmłodszych dzieci. Jest on wyposażony w zjeżdżalnie, schody, elementy służące do budowy domków bądź innych ciekawych budowli w zależności od fantazji. Miejsce to doskonale nadaje się do ćwiczeń ruchowych, ale i zabaw społecznych, a także w miarę konieczności do odpoczynku.
 
plac-zabaw-05 plac-zabaw-06
   
plac-zabaw-07 plac-zabaw-08

PRACOWNIA INFORMATYCZNA
Dysponujemy wielostanowiskową multimedialną pracownią komputerową podłączoną do szerokopasmowego Internetu. Posiadamy bogatą bazę oprogramowania metodycznego.
 
pracownia-informatyczna-09 pracownia-informatyczna-10

PRACOWNIA TECHNICZNA
Nasi uczniowie uczą się wielu praktycznych i przydatnych w codziennym życiu umiejętności. Jest to możliwe między innymi dzięki pracowni technicznej, w której znajduje się profesjonalny sprzęt do zajęć: piec do wypalania naczyń glinianych, koło garncarskie, nowoczesne maszyny do szycia, krosna tkackie oraz nowoczesne elektronarzędzia.
 
pracownia-techniczna-11 pracownia-techniczna-12

PRACOWNIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO
To w pełni wyposażona w sprzęt AGD pracownia, w której odbywają się zajęcia praktyczne obejmujące obsługę sprzętu, bezpieczeństwo i higienę pracy oraz przyrządzanie posiłków od najprostszych kanapek po dania obiadowe i smaczne desery. Nieraz unosi się w naszej szkole przyjemny zapach pysznych dań!!!

SALA GIMNASTYCZNA
Dysponujemy pełnowymiarową salą gimnastyczną wyposażoną w niezbędny sprzęt sportowy i rehabilitacyjny. Dzięki temu nasze dzieci uczestniczą w zróżnicowanych zajęciach wychowania fizycznego oraz mają możliwość usprawniania zaburzonych funkcji motorycznych. Ponadto w ramach godzin wychowania fizycznego nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach z pływania na kłodzkim basenie.
 
sala-gimnastyczna-13 sala-gimnastyczna-14

GABINET LOGOPEDYCZNY
Wszystkie dzieci naszej szkoły objęte są terapią mowy. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w małych grupach. W ramach terapii prowadzone są także treningi neurofeedback.

BIBLIOTEKA
Nasza szkoła dysponuje bogato wyposażoną bibliotekę, która pozwala na realizację potrzeb i zainteresowań uczniów, jak i nauczycieli. Biblioteka umożliwia korzystanie ze środków multimedialnych oraz z komputera z dostępem do internetu. Biblioteka pełni ważną rolę w życiu szkoły. Wspomaga realizację zadań dydaktyczno – wychowawczych, edukację kulturalną, edukację czytelniczą i medialną uczniów.
 
biblioteka-15 biblioteka-16

ŚWIETLICA
Czynna codziennie do godziny 15 świetlica szkolna. Opiekunowie świetlicy starają się, by spędzony tu czas upływał wesoło i szybko. Dzieci uczestniczą w zajęciach tanecznych, słuchają słuchowisk, czasem oglądają bajki, ale najchętniej bawią się i grają w gry planszowe.
 
świetlica-1 świetlica-2